logo
Skutečně sibiřský modřín
Vyrábíme terasové palubky dřevěné podlahy a palubky obkladové
+ 420 602 772 682

Jaké jsou výhody opalování dřeva


Jedna z výhod je, že opálené dřevo získává vlastnosti zpomalující hoření. To znamená, že zvyšuje odolnost dřeva před požárem.

Dřevo obsahuje xylózu, která je výbornou živnou půdou pro bakterie, které následně způsobují výskyt hub a plísní. A to zase vede k hnilobě a ničení dřeva. Během procesu vypalování xylóza vyhoří, a proto je výskyt plísní nebo hub na spáleném dřevě extrémně nepravděpodobný.

Opálené dřevo neztrácí schopnost „dýchat“.

Všeho výše uvedeného lze samozřejmě dosáhnout pomocí moderních prostředků – speciálních impregnací a nátěrů. Snad hlavní výhodou spalování dřeva je však to, že tento způsob je na rozdíl od často dost toxických impregnací ekologický.

Tvorba fasád z pálených desek - při vytváření fasád zděných nebo dřevěných domů se takové dřevo používá velmi často. Po vypálení se materiál stává pevnějším a odolnějším, proto po dodatečném lakování nebo olejové impregnaci bude sloužit bez reklamací mnoho let. Estetika, originalita a šetrnost k životnímu prostředí jsou hlavními kvalitami páleného dřeva, což z něj činí jeden z nejoblíbenějších materiálů ve stavebnictví.

Spálené, zuhelnatělé dřevo se dokonale ochránilo nejen před dalším vznícení, ale i před biologickým zničením.

Pražení je vynikající ochranou pilot a základového bednění před podzemní vodou a hnilobou. A prvky krovu a střechy pálené touto technologií jsou odolnější vůči slunečnímu záření a srážkám.          Do seznamu blogů