Skutečně

sibiřský modřín

Vyrábíme terasové palubky, dřevěné podlahy a palubky obkladové.

+420 274 778 778
+420 602 772 682

ZANECHTE VZKAZ

Vážení zájemci, hledáte výrobky ze sibiřského modřínu?

Níže naleznete důležité informace, které byste měli vědět před výběrem.

Chtěli bychom Vás upozornit na skutečnost, že na celém území České republiky jsou jenom 3 firmy, které importují do Česka stolařské řezivo, hraněné řezivo, drevene fošny nebo už hotové hoblované výrobky ze sibiřského modřínu přímo ze Sibiře.

V poslední době se hodně často vyskytují případy, kdy prodejci hoblovaných výrobků z evropského modřínu uvádí na svých webových stránkách nepravdivou informaci o tom, že prodávají výrobky ze sibiřského modřínu. V tomto případě, samozřejmě  ceny reziva nebo cena fošen je nižší.

Každá partie výrobků ze dřeva při překročení hranic EU musí mít odpovídající “phytosanitary certificate“(vzory jsou k nahlédnutí na naší stránce – podsekce certifikát na zboží), které musí byt předložené při překročení hranice a na celním úřadě při proclení výrobků. Bez certifikátů neni import dřevěných výrobků a prodej exotického řeziva ve státech EU nemožný.

Pracovníci naší firmy ne jednou navštívili prodejny a sklady prodejců hoblovaných výrobků v různých městech Česka a můžeme Vás ubezpečit, že většina prodejců ve skutečnosti žádné výrobky z pravého sibiřského modřínu ve svém sortimentu nemá. Nabízejí výrobky z modřínu a tvrdí, že se jedná o sibiřský modřín, což je lež. Žádné dokumenty na dané výrobky samozřejmě předložit nemohou!!!

Našim pracovníkům ukazovali někdy kopie čestných prohlášení od některých německých firem. Čestné prohlášení není oficiálním dokumentem a nemůže nic potvrdit. To není žádný dokument. Kromě toho, v Německu sibiřský modřín neroste!!! Tento druh dřeva roste pouze na Sibiři.

Shrnutí 1: Jestliže prodejce nemůže na své prodejně nebo skladě předložit kupujícímu pravý “phytosanitary certificate“ (státní rostlinolékařské osvědčení pro mezinárodní dopravu) na libovolný druh dřeva, který neroste v Česku nebo v EU, tak ho nesmí ani prodávat – jedná se o porušení zákona.

Shrnutí 2: Naše firma je vždy připravena předložit Vám jak originální certifikáty, tak všechny celní doklady, ve kterých je jasně uveden název naší firmy a také, že právě my jsme přímými dovozci.