Skutečně

sibiřský modřín

Vyrábíme terasové palubky, dřevěné podlahy a palubky obkladové.

+420 274 778 778
+420 602 772 682

ZANECHTE VZKAZ

Larix sibirica

Sibiřský modřín je velice pevné dřevo s nádhernou barevnou škálou a vynikající strukturou, nejvhodnější pro náročného zákazníka, který preferuje kvalitu a maximální životnost materiálu na fasády a dřevěné terasy nebo stavebního řeziva.

Díky vysoké hustotě svého dřeva, obsahu pryskyřic a jejich specifickému složení se sibiřský modřín řadí na první místo co se týká odolnosti vůči hnilobě. (V porovnání s dubem, jasanem nebo borovicí je dvojnásobně rezistentní). Sibiřský modřín má dlouhou životnost i pod vodou anebo v oblastech s častými dešti, – od dávných dob až do současnosti je úspěšně používán na vodní stavby, vodovodní roury, okapové žlaby nebo dřevěné šindele (jako střešní krytina).

Dnes je trendem používat sibiřský modřín pro dřevěnou fasádu a jako dřevo na terasu. Modrinove hranoly a terasová podlaha ze sibiřského modřínu jsou nejlepší volbou podle poměru cena/kvalita. Samozřejmě, že sibiřský modřín nelze porovnávat s evropským. Ve skutečnosti to jsou různé druhy dřevin, mají i různé botanické názvy – larix sibirica a larix decidua (převislý modřín). Evropský modřín je pouze o něco pevnější než evropský smrk, sibiřský je svou pevností podobný dubu. Evropské dřevo nemá tak vysoký obsah pryskyřice a na rozdíl od sibiřského nemůže být používán bez povrchové úpravy.

Larix sibirica

Je pochopitelné, že venkovní dřevěné terasy, venkovní obklady, pergoly z trámů a hoblovaná prkna na plot jsou ovystaveny vlivům počasí, teplotním výkyvům a jiným škodlivým faktorům. Proto je volba sibiřského modřínu pro tyto účely optimální. Zboží ze sibiřského modřínu má dlouhou životnost (cca 100 let a více) a neztratí svoji pěknou strukturu, a to i bez oleje na dřevěné venkovní terasy. Právě naopak, mokré dřevo a taktéž dřevo pod sněhovou pokrývkou sílí. Proto sibiřský modřín kupujete nejen pro sebe, ale i pro své potomky.

Modřínové hranoly jsou tou pravou volbou pro zákazníka, který umí ocenit kvalitu i přírodní krásu materiálu.