Skutečně

sibiřský modřín

Vyrábíme terasové palubky, dřevěné podlahy a palubky obkladové.

+420 274 778 778
+420 602 772 682

ZANECHTE VZKAZ

Dřevěný obklad domu ze sibiřského modřínu

Dřevěný obklad na stěnu v profilu Klasik nebo Rhombus svědčí o touze jejího majitele po harmonii a kráse, tyto obklady stěn jsou velmi oblíbené a stylové.

Pustit se do toho sám nebo raději ne? Podobnou otázku si klade každý, kdo by chtěl takovou práci provést svépomocí, ale nemá s tím zkušenosti. Odpovědí je, že si to každý musí rozhodnout sám.  A těm, kteří si věří, mají základní nástroje, čas a chuť, nabízíme krásný vysoce kvalitní a poměrně laciný materiál.

Stejně tak jako i jiné venkovní obklady na zeď není Klasik nosným prvkem, ale jedná se pouze o dřevěné obkladové desky na stěnu, které se používají na vrchní vrstvu obložení. Jsou to relativně tenké palubky, o tloušťce zhruba 20 mm, které se namontují na dřevěný nebo kovový rošt. Kraje některých druhů palubek jsou opatřeny spojovacími prvky (pero a drážka), díky kterým nebudou po montáži Klasika mezi jednotlivými prkny žádné mezery a spoje mezi palubkami nebudou viditelné.

Jako podklad pod venkovní obklady se používají jak masivní dřevěné trámky, tak i s cinkovaným profilem. Rošt se upevňuje kolmo ke směru, v jakém budou pokládány palubky. Rozestupy mezi latěmi roštu jsou u stěn 500 – 600 mm, v případě stropu 300 – 400 mm.