Skutečně

sibiřský modřín

Vyrábíme terasové palubky, dřevěné podlahy a palubky obkladové.

+420 274 778 778
+420 602 772 682

ZANECHTE VZKAZ

Dubové neomítané řezivo

Truhlářské řezivo dub za velmi dobré ceny

 

Prkna, která nemají (nebo pouze částečně) odříznuté krajiny s kůrou se nazývají neomítaná. Tento stavební materiál si vždy najde své kupce. Cena neomítaných dubových prken je o řád nižší než cena omítaných. Proto si nábytkáři i stavebníci nezřídka vybírají právě toto řezivo a na internetu můžete najít spoustu poptávek „koupím dubová neomítaná prkna“.

Pro výrobu neomítaných prken se vybírá kvalitní dřevo. Dub je vynikající surovina, proto se vybírá ještě ve stadiu přípravy. Je zřejmé, že pokud na bocích zůstane část kůry, šířka řeziva bude odpovídat průměru kmene. Podle norem výrobce a požadavků zákazníka se upraví délka a tloušťka materiálu.

Již nemusíte pracně hledat, kde byste mohli koupit dubové řezivo, stačí když nám zavoláte a ušetříte tím čas i peníze.

 

V našem skladě na Praze 9 máme pro Vás vždy ta nejkvalitnější sušená neomítaná dubová prkna, s vlhkostí 8% – 9%. Vždy jsou skladem masivní dubové desky a řezivo nejvyšší jakosti (jakostní třídy 0).

 

Vážení zákazníci, oznamujeme, že naše společnost zahájila výprodej neomítaného suchého dubového řeziva.
Nejedná se o doprodej posledních kusů, v budoucnu budeme prodávat pouze omítané suché řezivo.
V současnosti máme na skladě cca. 25 m3 neomítaného suchého řeziva a výprodejní ceny, za které řezivo nabízíme, najdete dole stránce. Máte jedinečnou příležitost, která se již nebude opakovat.

Nabízíme syrová i sušená neomítaná prkna – od roku 2020 vyrábíme a dovážíme jenom na objednávku (min 5 m3).
Kůsovy prodej jsme ukončili.
Výroba řeziva v naší společnosti je na vysoké úrovni:

 • používáme surovinu, které roste v horách na Kavkaze ( Bílý horský dub )
 • evropské technologie a zařízení.  Jsme výrobce velkého sortimentu hoblovaných produktu
  a máme pro tu práce všechní stroje v naše dílně na Praze 9 – Horní Počernice
 • profesionální přístup k výrobě zboží ze dřeva

 

Dubove rezivo použití

 

V různých časopisech a i na internetu se můžete setkat s inzeráty na koupi neomítaných prken z dubu. Kde a jak se toto řezivo používá? Neomítané dřevo nachází uplatnění tam, kde není důležitý vzhled a v první řadě je kvalita, například na střešní konstrukce.

Jako každé řezivo z dubu, má neomítané prkno všechny vynikající vlastnosti tohoto stromu:

 • Tvrdost
 • Pevnost
 • Hustota dřeva
 • Odolnost vůči mechanickému poškození
 • Dlouhá životnost
 • Odolnost vůči hnilobě a plísni
 • Ekologičnost

Je ještě jeden faktor, který ovlivňuje poptávku tohoto materiálu, a to je cena neomítaného dubového prkna, která je výhodnější než omítaného řeziva. Proto si mnohé výrobní závody a i truhláři kupují neomítanou surovinu, kterou si pak už upravují sami. Mají vyloženě zájem o koupi neomítaných prken z dubu.

 

Výpočet ceny

 

Na cenu neomítaných dubových prken mají vliv rozměry a kvalita. Dalším faktorem je obsah vlhkosti. Nejlevnější dřevo bývá to, které má přirozenou vlhkost, což je 22% – 25%. Výrazně vyšší je cena suchého dřeva. Kvalita dubového dřeva je závislá na tom, nakolik bylo jeho sušení provedeno správně. Dub je považován sice za vynikající, ale stejně tak i za poněkud rozmarnou surovinu. Dokonce i při nejmenším nedodržení postupů může řezivo popraskat nebo se zakřivit. Neomítaná prkna se musí sušit ve speciálních komorách za dodržování určité teploty, dalších podmínek a postupů. Dubové řezivo není možné vysušit rychle. Správné sušení bude trvat nejméně měsíc, přesná doba záleží na tloušťce materiálu. Teprve pak máme kvalitní suché prkno z dubu, jeho vlhkost by neměla překročit 10%.

Prodej neomítaných prken

Firmy, které působí ve stavebnictví nebo nábytkáři musí nezřídka shánět nové dodavatele a hledají inzeráty typu „prodáme neomítaná dubová prkna“. Dříve, než uzavřete obchod, zjistěte si nějaké informace o prodejci. Surovina musí pocházet z ekologicky čistých oblastí a být opracována pomocí moderních technologií. V opačném případě kupující riskuje, že vyhodí nemalé peníze za nekvalitní dřevo.

Když vybíráte dodavatele, podívejte se na společnost Sibirske drevo s.r.o.