logo
Skutečně sibiřský modřín
Vyrábíme terasové palubky dřevěné podlahy a palubky obkladové
+ 420 602 772 682

Ochrana a nátěr masivní podlahy


Olej. Protože dřevo je samo o sobě přirozeně krásné, není vždy změna jeho barvy úplně žádoucí. Oleje se často používají ke zvýraznění kresby dřeva a jeho barva přitom zůstává nebo jenom nepatrně změní odstín. Olejované podlahy mají hladký povrch a dobře se udržují. Výhodami takto ošetřených podlah je, že nejsou kluzké, a v případě jejich poškození je oprava jednoduchá.
Nedoporučujeme pokrývat lakem povrchy, pod kterými je zabudováno podlahové topení, protože může dojít k popraskání.
Pro milovníky přirozeného vzhledu dřeva jsou speciální oleje. Prkna, opatřená takovým nátěrem, získávají matový povrch. Na rozdíl od lesklého laku olej neklouže, má daleko přirozenější vzhled a je vhodný na podlahy s podlahovým vytápěním. Ke zvýšení voděodolnosti můžete použít směs oleje, vosku a pryskyřic. Vosk zabraňuje náhodné absorpci vody.
Volba druhu ochrany parket je jen na vás.
Pokud chcete mít podlahu barevnou, máte před sebou nelehký úkol, který vyžaduje odpovědný přístup. Jsou dva hlavní způsoby natónování modřínové podlahy.
Namoření. Mořidlo je barvicí prostředek, který proniká do vrchní vláknité struktury dřeva. Použitím jednoho a toho samého mořidla mohou však ve výsledku vzniknout různé odstíny, to ovlivňuje také druh dřeva, který moříte. Některá mořidla jsou ředitelná vodou.
Nátěr barvou. Barvy dodají podlaze sytý odstín a prakticky zcela překryjí strukturu dřeva. Před jejich použitím můžete na dřevo nanést biologicky aktivní přípravek na jeho ochranu.Do seznamu blogů