logo
Skutečně sibiřský modřín
Vyrábíme terasové palubky dřevěné podlahy a palubky obkladové
+ 420 602 772 682

Opalování dřeva

Naše společnost provádí impregnační metodu, která dřevo nepoškozuje chemikáliemi ani antiseptiky.

Tato metoda se nazývá opalování dřeva a provádí se tak, že pod vlivem vysoké teploty ve vnější vrstvě stromu během procesu pyrolýzy se kanály vláken zužují, ucpávají produkty spalování a pryskyřice. Díky tomu je vrchní vrstva dřeva zhutněná a stává se téměř nepřístupnou pro oheň, houby, plísně, hmyz a sluneční záření.
Poté se otevírá druhá příjemná vlastnost hoření dřeva: efekt zestárlého dřeva. Ve skutečnosti je pálení dřeva, po kterém následuje kartáčování, tzv. umělé stárnutí dřeva.

Cena opálení dřeva záleží na stupňě:
1 stupeň - světlé opálení dřeva je velmí jemné, dochází k mírnému ztmavnutí letokruhů dřeva, barva dřeva je zpravidla hnědá.
Cena opalení za 1 stupeň - 99 kč / m2 bez DPH.
2 stupeň - střední opálení dřeva je více intenzivnější, letokruhů dřeva jsou výrazně ztmavlé, barva dřeva se mění hnědočernou se světlejšími znaly. Cena opalení za 2 stupeň - 139 kč / m2 bez DPH.

Cena kartáčovaní dřeva jsou:
1 stupeň - 99 kč / m2 bez DPH
2 stupeň - 139 kč / m2 bez DPH

!POZOR! V naší vzorkovně si můžete prohlédnout hodně různých setů dřevěného stolního a zahradního nábytku, s různým designem, které máme k prodeji ihned a které Vám můžeme při nákupu naložit do auta.

Opálená a kartáčovaná prkna a trámy. Opálený dřevěný zahradní nábytek.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ KUPUJÍCÍ!

Prosíme zákazníky, kteří již jedou za koupeným nábytkem, aby si vzali s sebou fólii, kartón a nejlépe již nepotřebný textil na obmotání zboží. Zboží prošlo povrchovými úpravami a mohlo by se při přepravě a vykládce poškodit.