Skutečně

sibiřský modřín

Vyrábíme terasové palubky, dřevěné podlahy a palubky obkladové.

+420 274 778 778
+420 602 772 682

ZANECHTE VZKAZ
Terasove-profily

Výše uvedené jsou skutečné fotografie skutečných vzorků podlahy pro venkovní terasy, tj. toto není Photoshop.
V naši kanceláři Vám ochotně ukážeme vzorky všech druhů dřeva, které máme k dispozici. Můžete porovnat kvalitu dřeva a přesvědčit se o velkých rozdílech mezí sibiřským a evropským modřínem. Vyplatí se zvolit si terasový profil ze skutečného sibiřského modřínu.

Evropský modřín

Evropský modřín je běžným zástupcem tohoto druhu, rozšířeným v západní a severní Evropě. Dosahuje výšky až 50 metrů, má štíhlý a silný kmen a hustou korunu nepravidelného tvaru. V našich klimatických podmínkách mívá dospělý strom průměrnou výšku 25 metrů. Koruna jehličnanu má kuželovitý tvar a jasně zelenou barvu. Zralé šišky jsou v odstínech hnědé a jejich velikost je zhruba 4 cm, kvést začíná strom v květnu. Modřín je nejrychleji rostoucí mezi borovicovitými.  Dobře prospívá na různých druzích půd, nesnáší ale místa se stojatou vodou. Velmi dobře se modřínu daří na vápenité půdě, černozemi, podzolu a písčitohlinitých půdách. Dalším příznivým vlivem je zem, která umožňuje rozvinutí a upevnění kořenů i celého stromu. Evropský modřín hnije a nemůže dlouho vydržet v nepříznivém počasí. Proto i terasová podlaha cca za 5-7 let musí byt položena znovu.

Sibiřský modřín

Modřín sibiřský roste v Rusku pouze na Sibiři. Dosahuje výšky 45 metrů a vyniká rovným kmenem, který se směrem k zemi rozšiřuje, a je pokrytý silnou světle hnědou kůrou. Jehličí mladých výhonků má tvar úzké pyramidy a je řídké, u dospělých stromů je široké, pyramidovitého tvaru, a vztyčené. Větve sibiřského krasavce svírají s kmenem úhel 90o a jejich konce jsou zahnuté nahoru. Jehlice sibiřského modřínu jsou světle zelené a dlouhé 13 – 45 mm. Při dozrávání získávají jeho šišky světle hnědé a žluté odstíny. K opylení dochází koncem dubna až začátkem května a probíhá po dobu zhruba 10 dnů. K náletu semen pak dochází na podzim, nejčastěji v říjnu. Kolika let se dožívá modřín? U sibiřského modřínu je to v průměru 200 – 300 let, jsou ale i stromy, kterým je více 500. Dřevo sibiřský modřín se nebojí vlhkosti a podlaha terasová vydrží desítky let i venku.