logo
Skutečně sibiřský modřín
Vyrábíme terasové palubky dřevěné podlahy a palubky obkladové
+ 420 602 772 682

Dřevěné podlahy pokládka


Je několik možností způsobu pokládky, záleží na tom, jaký druh podkladu máte připravený.
1. Pokládka prken na betonovou nebo na cementovo-pískovou vyrovnávací vrstvu se provádí pomocí speciálních lepidel, která jsou odolná vůči prudkým změnám teplot. Bezprostředně před pokládkou podlahové krytiny je potřeba prověřit rovnost a neporušenost povrchu. Je také nutné změřit vlhkost, pokud by překročila 6%, musel by být podklad ještě potažen hydroizolační vrstvou.
2. Překližkový podklad je zárukou rovného povrchu. Překližkové desky, ve tvaru čtverce nebo obdélníku, se ukládají na vrstvu tmelu nebo lepidla. Důležitým faktorem je opět obsah vlhkosti překližky, který nesmí být vyšší než 10%. Samotná montáž parket se provádí lepením. Mezi jednotlivými deskami překližky doporučujeme ponechat mezeru 5 – 10 mm, kvůli případnému roztažení působením tepla.
3. Plovoucí podlaha. Jedná se o spojení jednotlivých prken mezi sebou, která nejsou napevno přichycena ke spodní vrstvě podkladu. Tento postup zajistí vysokou pevnost podlahy a odolnost vůči kolísání vlhkosti. Způsob pokládky je vhodný do místností s podlahovým vytápěním.
4. Klasická varianta pokládky parket je montáž na rošt z latí, který může být ještě proložen tepelnou izolací. Dřevo by mělo být dobře vysušené a opatřené ochranným nátěrem.
V každém případě je potřeba dodržet všechna doporučení ohledně nástrojů a spojovacího materiálu. Při správném přístupu bude pokládka podlahy provedena rychle a kvalitně.Do seznamu blogů