logo
Skutečně sibiřský modřín
Vyrábíme terasové palubky dřevěné podlahy a palubky obkladové
+ 420 602 772 682

Sibiřský modřín

drevena-terasa-na-barak Sibiřský modřín je velice pevné dřevo s nádhernou barevnou škálou a vynikající strukturou, nejvhodnější pro náročného zákazníka, který preferuje kvalitu a maximální životnost materiálu na fasády a dřevěné terasy nebo řezivo na klasické stavby či dřevostavby.Díky vysoké hustotě svého dřeva, obsahu pryskyřic a jejich specifickému složení se sibiřský modřín řadí na první místo co se týká odolnosti vůči hnilobě. (V porovnání s dubem, jasanem nebo borovicí je dvojnásobně rezistentní). Sibiřský modřín má dlouhou životnost i pod vodou anebo v oblastech s častými dešti, – od dávných dob až do současnosti je úspěšně používán na vodní stavby, vodovodní roury, okapové žlaby nebo dřevěné šindele (jako střešní krytina).

Larix sibirica

Dnes je trendem používat sibiřský modřín pro dřevěnou fasádu a jako dřevo na terasu. Modřinové hranoly a terasová podlaha ze sibiřského modřínu jsou nejlepší volbou podle poměru cena/kvalita. Samozřejmě, že sibiřský modřín nelze porovnávat s evropským. Ve skutečnosti to jsou různé druhy dřevin, mají i různé botanické názvy – larix sibirica a larix decidua (převislý modřín). Evropský modřín je pouze o něco pevnější než evropský smrk, sibiřský je svou pevností podobný dubu. Evropské dřevo nemá tak vysoký obsah pryskyřice a narozdíl od sibiřského nemůže být používán bez povrchové úpravy.
Je pochopitelné, že venkovní dřevěné terasy, venkovní obklady, pergoly z trámů a hoblovaná prkna na plot jsou vystaveny vlivům počasí, teplotním výkyvům a jiným škodlivým faktorům. Proto je volba sibiřského modřínu pro tyto účely optimální. Zboží ze sibiřského modřínu má dlouhou životnost (cca 100 let a více) a neztratí svoji pěknou strukturu, a to i bez oleje na dřevěné venkovní terasy. Právě naopak, mokré dřevo a taktéž dřevo pod sněhovou pokrývkou sílí. Proto sibiřský modřín kupujete nejen pro sebe, ale i pro své potomky. Modřínové hranoly jsou tou pravou volbou pro zákazníka, který umí ocenit kvalitu i přírodní krásu materiálu.