logo
Skutečně sibiřský modřín
Vyrábíme terasové palubky dřevěné podlahy a palubky obkladové
+ 420 602 772 682

Jsme odborníci na výrobu dřeva

Surovina pro výrobu modřínových prken

Omítaná stavební prkna:
 • z neomítaných prken se vyrábí omítaná seříznutím dvou bočních stran, aby byla zachovaná tatéž šířka po celé délce a prkno mělo stejný tvar;
 • je jasné, že ceny stavebního řeziva (prken) je vyšší a odříznuté obliny jsou považovány za odpad, ve většině případů se použijí jako palivo;
 • kromě toho, rovně seříznutá hrana poté umožňuje opatřit kraje spojem pero-drážka, případně jednostranně perem;
 • právě z takovéhoto řeziva se vyrábí dřevěné palubky, dřevěné fasádymodřinová terasová prkna nebo parkety;
 • tyto výrobky mají široké použití ve stavebnictví na rámové dřevěné konstrukce, obytné buňky, pomocné prostory, příčky, rošty, střešní materiály, dřevo na podlahu atd.
Neomítaná prkna:
 • takové řezivo je výsledkem podélného rozřezání kmene bez dodatečného opracování;
 • jeho tloušťka začíná zpravidla na 25 mm a šířka závisí na průměru stromu;
 • použití takového materiálu se doporučuje na různé dřevěné rošty, bednění nebo podklady pro podlahy, pokud spáry nenarušují zateplení.
Naše společnost Sibirske drevo s.r.o., už mnoho let spolupracuje s pilami, které vlastní naši dlouhodobí partneři ve středisku těžby dřeva na Sibiři – Bohučanský obvod, Krasnojarský kraj. Měsíčně se z této oblasti těží cca 300 tisíc m3 sibiřských dřevin.
Naše společnost je výrobcem produkce: dřevěné fošny, stavební prkna, terasová prkna z modřínu, podlahová prkna z masivu, dřevěné fasádní obkladové palubky.

Sušení modřínového řeziva

Sušení řeziva:
 • Účelem sušení řeziva je odstranění přebytečné vlhkosti. Modřínové řezivo, které dovážíme ze Sibiře a které se nachází u nás ve skladech v Praze, má vždy vlhkost 16 ± 2%.
 • Při vysychání přirozenou cestou se mění uspořádání vláken dřeva a dochází ke zmenšení rozměrů prkna, sesychá.
 • Přitom dochází ke ztrátě vlhkosti nerovnoměrně a deformace může probíhat v různých místech různou rychlostí.
 • Díky tomu se uvnitř dřeva vytváří podélné oblasti pnutí, které jsou později příčinou vzniku prasklin.
 • Kromě popraskání může dojít i k příčné deformaci prkna: buď se prohne do oblouku, nebo se (v důsledku nerovnoměrného pozvednutí krajů) vytvoří tak zvaná „vrtule“. Vysvětlení je jednoduché – ne všechna vlákna vysychají stejně, takže i jejich délka se zkracuje různě rychle.
Pokud použijete na stavby a konstrukce dřevo s vysokým obsahem vlhkosti, může se časem stát, že jednotlivé prvky budou již nepoužitelné. Předejít takové situaci můžeme tím, že si před začátkem stavby obstaráme surovinu vysušenou libovolným způsobem.

Důležité!
Obvykle dochází k prasklinám podél vláken a začínají na čelní hraně. Je to způsobeno nejméně pevnou vazbou mezi podélnými vlákny. Je potřeba, aby bylo stavební rezivo a truhlářské řezivo vyschlé, protože sušené řezivo se nekroutí a nepraská. Pokud bude montáž provedená správně, Vaše terasa ze sibiřského modřínu, dřevěná podlaha na balkoně, v bytě nebo venkovní dřevěné fasádní obklady Vám budou sloužit bez významnějších deformací minimálně 25 let i déle.
Dřevo sušíme v teplovzdušných sušárnách a takto probíhá proces sušení řeziva v naší výrobě nebo u naších partnerů v Rusku.

Profilování sibiřského modřínu

Naše společnost je výrobcem produkce: dřevěné fošny, stavební prkna, terasová prkna z modřínu, podlahová prkna z masivu, dřevěné fasádní obkladové palubky.
Sibiřský modřín je přírodní materiál, a ne vždy se můžeme u dřevěné podlahy, dřevěných obkladů fasád, či podlahy na terasu vyhnout sukům, smolníkům nebo dalším přirozeným vadám dřeva. Proto jsou výrobky tříděné podle kvality.
Ale hoblování musí být vždy provedeno kvalitně, bez ohledu na to, do jaké jakostní třídy materiálu palubka patří.
Z tohoto důvodu používáme v naší výrobě výkonné čtyřstranné frézky Leadermac, moderní obráběcí stroje, klasické truhlářské stroje, které umožňují provádět více druhů operací. Od jednoduchého hoblování z více stran až po kompletní opracování i do velmi složitých tvarů. Podlaha dřevěná, kterou nabízíme, má proto hladký povrch, precizní profilování a přesně odpovídají požadovaným rozměrům.

Hoblované modřinové řezivo:
 • řezivo tohoto druhu se často používá jako dřevo na podlahu, najde ale uplatnění i při stavbě příček nebo obkládání stěn a zdí;
 • často se taková prkna vyrábí pečlivým opracováním ze všech stran z dražších druhů dřeva, která jsou již sama o sobě přínosem pro vzhled interiéru;
 • kalibrací a opracováním prochází také terasová prkna, která mohou být použita i v těch nejdrsnějších podmínkách – prudké výkyvy teplot a vysoká vlhkost vzduchu.
Masivní podlaha z modřínu:
 • z omítaných prken se vyrábí také palubková podlaha, jejich boční strany mohou být hladké, či opatřené spojem pero-drážka;
 • tento materiál musí projít vysušením v sušící komoře, pak bude mít vlhkost 12 +-2% (pouze pro použití v interiéru), což zajišťuje, že i po dlouhé době používání budou k sobě prkna těsně přiléhat;
 • UPOZORNĚNÍ: naše společnost vyrábí podlahové palubky pouze s vlhkostí 17 +-2%. Vlhkost se stanovuje podle EN 13183-1 nebo EN 13183-2.
 • takové výrobky se ničím neošetřují, použití antiseptik je v tomto případě zcela nevhodné a olej může být nanesen pouze ve fázi montáže.

Dovoz z Ruska dřevěných fošen

Sibiřské dřevo s.r.o. – přímý dovozce řeziva ze Sibiře a výrobce širokého sortimentu produktů ze sibiřského modřínu:
 • Naše společnost se zabývá výrobou a prodejem (velkoobchod i maloobchod) stavebního a truhlářského řeziva ze skladu v Praze. Vždy máme pro Vás připravené řezivo s nejvíce používanými průřezy a přijímáme zakázky na řezivo podle Vašich požadavků (rozměry a množství, které potřebujete).
 • Veškeré dřevěné fošny, které máme na skladě, je pečlivě roztříděné. Za kvalitu našich výrobků se můžeme zaručit, protože surovinu si opatřujeme sami a napřímo. Podstatná část těžby dřeva probíhá v zimních měsících v Krasnojarském kraji, což zaručuje ty nejlepší hodnoty hustoty a vlhkosti dřeva. Tím pádem i optimální vlastnosti suroviny a nakonec i výrobku.
 • Naši odborníci Vám rádi poradí a pomohou Vám vybrat správný druh řeziva a jeho kvalitu. Podle vlhkosti a dalších kritérií, které jsou důležité pro stavební řezivo, s ohledem na Vaše požadavky.
 • Zakázku dodáme včas, bez zpoždění, a nezávisle na její velikosti. Profesionální přeprava zajistí dodání zboží zákazníkům v Praze a po celé České Republice přesně v dohodnutém termínu.
 • Specializujeme se na kamionovou přepravu dřevěných latí, dřevěných trámů, prken a fošen, truhlářského řeziva atd. po České republice, Evropské unii, ale i na přepravu z Ruska.