logo
Skutečně sibiřský modřín
Vyrábíme terasové palubky dřevěné podlahy a palubky obkladové
+ 420 602 772 682

11 důvodů proč si pořídit terasová prkna právě ze sibiřského modřínu


Terasové prkno ze sibiřského modřínu je jedinečný materiál, který se vyznačuje vysokou pevností, vynikající odolností vůči vlhkosti, nádherným vzhledem a výbornými ekologickými vlastnostmi. Díky své pevnosti a vysoké voděodolnosti mají prkna ze sibiřského modřínu dlouhou životnost (70 až 100 let!). Přestože má takové vynikající vlastnosti, je možné si modřín pořídit za dostupnou cenu. Venkovní podlaha ze sibiřského modřínu vyhoví všem vašim očekáváním ohledně užitných vlastností.

Sibiřský modřín je jedinečný materiál, který se vyznačuje vysokou pevností, ve srovnání s jinými druhy dřevin bezkonkurenční odolností vůči vlhkosti a nádherným vzhledem.

1. Poměr cena a kvalita – vzhledem ke svému rozšířenému výskytu je modřín levnější než exotické druhy dřeva; jeho přednostmi jsou vysoká odolnost vůči vlhkosti, hnilobě a parazitům a vysoká pevnost v porovnání s borovicí.

2. Vysoká mechanická odolnost a proti otěru – prkna vám budou sloužit mnoho let, aniž bude nutné opravit jejich upevnění k podkladu a bez problémů snesou pád těžkých předmětů z výšky. Pokrytí olejem jim poskytne přídavnou ochranu.

3. Rezistence vůči bakteriím a hnilobě – vzhledem k jedinečnému složení své mízy má sibiřský modřín vysokou odolnost proti parazitům a bakteriím. Tato vlastnost je velmi žádoucí zvláště tam, kde hrozí napadení hmyzem a mikroby. Jako v místech s běžně zvýšenou vlhkostí nebo na chatách.

4. Zvuková a tepelná izolace – díky své nižší viskozitě může modřín výborně pohlcovat úderné a pronikavé zvuky a jeho nízká tepelná vodivost působí jako doplňující zateplení podlahy.

5. Mikroklima – masivní prkna jsou čistě přírodní materiál, který navozuje útulnou atmosféru a působí blahodárně na lidský organismus.

6. Odolnost vůči opotřebení – vzhledem k vysoké hustotě dřeva snáší sibiřský modřín dobře permanentní zátěž chozením, údery i stěhování nábytku.

7. Jednoduchost pokládky – masivní terasa z modřínu má jednoduhou montáž pomoci použití kovových vrutů (či jiných spojovacích prvků z nerezu), v průběhu času nedochází k prasklinám.

8. Vzhled – jedním z hlavních důvodů proč si lidé pořizují dřevěné venkovní podlahy ze sibiřského modřínu je nádherná kresba jeho dřeva a hřejivě medové zabarvení.

9. Nátěr – díky chemickým vlastnostem modřínu nedochází u něj ke změně odstínů mořidel a olejů při nátěru, jak se to děje například u dřeva borovice. Doporučujeme opatřit dřevo olejem, který současně i vylepší celkový vzhled terasy.

10. Ohnivzdornost – je jedna z typických vlastností modřínu, který vzplane za podstatně delší dobu než jiné druhy stromů.

11. Odolnost vůči vlhkosti – nejvíce ceněná vlastnost sibiřského modřínu; pouze díky ní stojí Benátky „na vodě“ již několik století. Sibiřský modřín je vhodný především pro venkovní prostředí, kde je zvýšená vlhkost.Do seznamu blogů