logo
Skutečně sibiřský modřín
Vyrábíme terasové palubky dřevěné podlahy a palubky obkladové
+ 420 602 772 682

Dubové neomitané řezivo

Prkna, která nemají (nebo pouze částečně) odříznuté krajiny s kůrou se nazývají neomítaná. Tento stavební materiál si vždy najde své kupce. Cena neomítaných dubových prken je o řád nižší než cena omítaných. Proto si nábytkáři i stavebníci nezřídka vybírají právě toto řezivo a na internetu můžete najít spoustu poptávek „koupím dubová neomítaná prkna“.

Pro výrobu neomítaných prken se vybírá kvalitní dřevo. Dub je vynikající surovina, proto se vybírá ještě ve stadiu přípravy. Je zřejmé, že pokud na bocích zůstane část kůry, šířka řeziva bude odpovídat průměru kmene. Podle norem výrobce a požadavků zákazníka se upraví délka a tloušťka materiálu.

Již nemusíte pracně hledat, kde byste mohli koupit dubové řezivo, stačí když nám zavoláte a ušetříte tím čas i peníze.

V našem skladě na Praze 9 máme pro Vás vždy ta nejkvalitnější sušená neomítaná dubová prkna, s vlhkostí 8% – 9%. Vždy jsou skladem masivní dubové desky a řezivo nejvyšší jakosti (jakostní třídy 0).

 

Nabízíme syrová i sušená neomítaná prkna – od roku 2020 vyrábíme a dovážíme jenom na objednávku (min 5 m3).
Kůsovy prodej jsme ukončili. Výroba řeziva v naší společnosti je na vysoké úrovni:

 • používáme surovinu, které roste v horách na Kavkaze ( Bílý horský dub )
 • evropské technologie a zařízení.  Jsme výrobce velkého sortimentu hoblovaných produktu
  a máme pro tu práce všechní stroje v naše dílně na Praze 9 – Horní Počernice
 • profesionální přístup k výrobě zboží ze dřeva

Truhlářské řezivo dub za velmi dobré ceny

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
1. POZOR! Prosíme Vás si vždycky předem ověřovat dostupnost suroviny k vyrobě Vámi vybraných výrobků, telefonicky nebo mailem.

2. Uvedený sortiment vyrábíme pouze po mailové objednávce, termín výroby je obvykle jeden pracovní den (záleží ale na složitosti práce a na Vámi vybraném množství) po úhradě částky, uvedené v zálohové faktuře.

3. Níže uvedené ceny jsou na objednávky s množstvím minimálně 10ks a víc.

4. Při výrobě hoblovaných profilů na objednávku do 9ks:
- cena za 1ks se zvyšuje na 15%,
Důvod zvýšení: Náklady na připravování stroje a práce s řezivem k výrobě je stejný jak pro výrobu 300ks, tak i pro výrobu 10ks. Z ohledem na hospodářské ztráty, musí naše společnost zvýšit cenu na výrobu malého množství. Děkujeme za pochopení.

5. Pokud objednávku vyzvedává řidič bez zákazníka (nebo jiná osoba, která je třetí stranou na základě plné moci od zákazníka), musí s sebou mít plnou moc k přebírání zboží dle kvality, rozměru a množství. Po podepsání předávacího protokolu řidičem, či jinou osobou / třetí stranou, následná reklamace nebude uznaná z důvodu, že výrobce (dodavatel) Sibirske drevo s.r.o. odpovídá za zboží do okamžiku převzetí. Odběratel odpovídá za zboží od okamžiku převzetí. Všechny podmínky jsou uvedené v plné moci.

6. Pro zkrácení zakoupeného zboží je nutná osobní přítomnost zákazníka (nebo jeho zástupce na základě plné moci od zákazníka). Zkrácené zboží už nelze vrátit ani nelze reklamovat.

7. Termín odběru musí být sjednán a potvrzen předem přes mail. Zákazník bez sjednaného termínu nemůže dorazit za zbožím. Pokud má zákazník zpoždění a nebude moci dorazit do 17:30 v pracovní dny, musí si domluvit nový termín nejlépe telefonicky na čísle 602 772 682 nebo mailem.

8. Společnost má polední přestávku od 13.00 do 14.00. Odběr ani nakládka zboží v tomto čase není možná.

Odběratelé, kteří si přejí odebrat zboží musí dorazit do 17.30. Po tomto čase nebude možné v ten den již odebrat a nakládat zboží.

9. Dole na stránce najdete technické normy třídění hoblovaných palubek dle kvalit. Naléháme na přečtení.

10. Třídění našich výrobků podle kvality se vztahuje pouze na líc, pokud není stanoveno jinak. Vady na opačné straně nejsou omezené.

Dubové řezivo použití

V různých časopisech a i na internetu se můžete setkat s inzeráty na koupi neomítaných prken z dubu. Kde a jak se toto řezivo používá? Neomítané dřevo nachází uplatnění tam, kde není důležitý vzhled a v první řadě je kvalita, například na střešní konstrukce.
Jako každé řezivo z dubu, má neomítané prkno všechny vynikající vlastnosti tohoto stromu:
 • Tvrdost
 • Pevnost
 • Hustota dřeva
 • Odolnost vůči mechanickému poškození
 • Dlouhá životnost
 • Odolnost vůči hnilobě a plísni
 • Ekologičnost

Je ještě jeden faktor, který ovlivňuje poptávku tohoto materiálu, a to je cena neomítaného dubového prkna, která je výhodnější než omítaného řeziva. Proto si mnohé výrobní závody a i truhláři kupují neomítanou surovinu, kterou si pak už upravují sami. Mají vyloženě zájem o koupi neomítaných prken z dubu.

Výpočet ceny

Na cenu neomítaných dubových prken mají vliv rozměry a kvalita. Dalším faktorem je obsah vlhkosti. Nejlevnější dřevo bývá to, které má přirozenou vlhkost, což je 22% – 25%. Výrazně vyšší je cena suchého dřeva. Kvalita dubového dřeva je závislá na tom, nakolik bylo jeho sušení provedeno správně. Dub je považován sice za vynikající, ale stejně tak i za poněkud rozmarnou surovinu. Dokonce i při nejmenším nedodržení postupů může řezivo popraskat nebo se zakřivit. Neomítaná prkna se musí sušit ve speciálních komorách za dodržování určité teploty, dalších podmínek a postupů. Dubové řezivo není možné vysušit rychle. Správné sušení bude trvat nejméně měsíc, přesná doba záleží na tloušťce materiálu. Teprve pak máme kvalitní suché prkno z dubu, jeho vlhkost by neměla překročit 10%.

Prodej neomítaných prken

Firmy, které působí ve stavebnictví nebo nábytkáři musí nezřídka shánět nové dodavatele a hledají inzeráty typu „prodáme neomítaná dubová prkna“. Dříve, než uzavřete obchod, zjistěte si nějaké informace o prodejci. Surovina musí pocházet z ekologicky čistých oblastí a být opracována pomocí moderních technologií. V opačném případě kupující riskuje, že vyhodí nemalé peníze za nekvalitní dřevo.

Když vybíráte dodavatele, podívejte se na společnost Sibirske drevo s.r.o.

Ke stažení: