logo
Skutečně sibiřský modřín
Vyrábíme terasové palubky dřevěné podlahy a palubky obkladové
+ 420 602 772 682

Čím natřít dřevěnou terasu?

Nejlepší způsob jak si vybrat optimální nátěr na dřevěnou podlahu, a konkrétně druh a barvu oleje, nanést jej na malou destičku a výsledek vyhodnotit. Problém je v tom, že stejný nátěr dřevěné terasy vypadá různě, podle toho na jaký druh dřeva je nanesen.
Pokud ale takovou možnost nemáte, je potřeba věnovat pozornost následujícím aspektům:
• Číslo odstínu oleje na dřevěné terasy, který by měl odpovídat vaším představám.
• Povrch, který budete natírat, může mít různé vady dřeva a ty, po použití nátěrové hmoty mohou získat velmi překvapivé odstíny.
Důležité! Je možné, že různí výrobci označí odstín nátěru na dřevo stejně, přitom ale budou ve skutečnosti rozdílné. Proto je při nátěru velké plochy důležité abyste si obstarali olej na dřevěné terasy pouze od jednoho výrobce.
V naší firmě si můžete prohlédnout vzorky, natřené různými barvami, což vám zjednoduší výběr.

Pro naše zákazníky nabízíme produkty od společnosti Stachema

Řada Lignofix a Impranal Profi jemná homogenní olejová emulze na ošetření dřevěných povrchů v exteriéru např. pergol, plotů, zahradního dřevěného nábytku, terasových podlah apod. Lze ji použít na všechny druhy dřeva – smrk, borovici, modřín, ale i tvrdé nebo exotické dřevo. Olejový nátěr proniká do dřeva a současně zachovává jeho přirozený vzhled, který oživuje. Nátěr je trvale spojen s podkladem díky jeho zafixování do buněk dřeva, je prodyšný a hydrofobní, neloupe se, nepraská a lze jej snadno obnovit. Chrání dřevo před účinky nepříznivého počasí, vlhkostí a UV zářením. U dřeva s vysokým podílem tříslovin, např. dub nebo borovice, se doporučuje předúprava povrchu přípravkem Lignofix ČIŠTĚNÍ DŘEVA. Nátěr není určen pro styk s potravinami a pitnou vodou a neslouží k nátěrům hraček.

Lignofix SILNOVRSTVÁ LAZURA vodou ředitelnáSilnovrstvá vodou ředitelná lazura Lignofix je určena pro všechny dřevěné povrchy v exteriérech a interiérech. Není samostatně vhodná k nátěrům pochozích ploch. Dřevo napadené biotickými škůdci je nutno nejprve ošetřit některým z typů biocidních přípravků, např. Lignofix. V exteriéru nedoporučujeme používat na dřeva s velkými obsahy pryskyřice (např. borovice).
Vyrábí se v odstínech: pinie, dub, třešeň, mahagon, meranti, zlatý dub, ořech, wenge, bílý, bílošedý, hnědošedý, antik šedy, bezbarvý s UV filtrem.


IMPRANAL PROFI silnovrstvá vodou ředitelná lazura. Olejová emulze pro ošetření dřevěných povrchů v exteriéru. Lze ji použít na všechny druhy dřeva – smrk, borovice, modřín, exotické dřevo. Nátěr je trvale spojen s podkladem díky zafi xování do buněk dřeva, je prodyšný a hydrofobní. Neloupe se a nepraská, lze jej snadno obnovit. Chrání dřevo před účinky nepříznivého počasí, vlhkostí a UV zářením. U dřeva s vysokým podílem tříslovin, např. dub nebo borovice, se doporučuje předúprava přípravkem Lignofix ČIŠTĚNÍ DŘEVA. Nátěr není určen pro styk s potravinami a neslouží k nátěrům hraček.
Vyrábí se v odstínech: bezbarvý, borovice, modřín, mahagon, antik šedý.

Lignofix Olej Exteriér, modřín. Olejová emulze pro ošetření dřevěných povrchů v exteriéru. Lze ji použít na všechny druhy dřeva – smrk, borovice, modřín, exotické dřevo. Nátěr je trvale spojen s podkladem díky zafi xování do buněk dřeva, je prodyšný a hydrofobní. Neloupe se a nepraská, lze jej snadno obnovit. Chrání dřevo před účinky nepříznivého počasí, vlhkostí a UV zářením. U dřeva s vysokým podílem tříslovin, např. dub nebo borovice, se doporučuje předúprava přípravkem Lignofix ČIŠTĚNÍ DŘEVA. Nátěr není určen pro styk s potravinami a neslouží k nátěrům hraček.
Vyrábí se v odstínech: bezbarvý, borovice, modřín, mahagon, antik šedý

Povrchová úprava dřeva, Opatření oleji, nátěr lazurami.  Nabízíme naše služby ohledně povrchové úpravy dřeva: opatření oleji nebo nátěr lazurami různých odstínů.